Apple plánuje v příštím roce uvést na trh vlastní televizory

Novinky |

Společnost Apple se chystá v příštím roce opět vstoupit na trh s televizními produkty, tentokrát však nabídne vlastní televizory. Samsung a Sharp již údajně pracují na výrobě komponent.

Apple plánuje v příštím roce uvést na trh vlastní televizory
Dle informací, které zveřejnil čínský zpravodajský deník Digitimes, by se do konce příštího roku měly na trhu objevit dva televizory z produkce americké společnosti Apple. V roce 2007 představil Apple zařízení Apple TV, jež uživatelům nabídlo konzumaci digitální zábavy prostřednictvím internetových služeb (po připojení k jejich vlastním televizorům), tentokrát se však chystá na trh vstoupit s televizory z vastní produkce.

Podle serveru Digitimes se o produkci čipů pro chystané iTV stará společnost Samsung, přičemž s výrobou započala již v září letošního roku. Displeje má pak na starosti společnost Sharp. Konečné sestavení televizorů by nakonec měla obstarat společnost Foxconn Electronics, která pro Apple (a mnohé další významné společnosti) již v minulosti sestavovala úspěšné produkty. Dle obeznámeného zdroje z řetězce dodavatelů se budou televizory prodávat s displeji o 32palcové a 37palcové úhlopříčce.

Některé zdroje rovněž tvrdí, že společnost Apple v příštím roce představí novou verzi Apple TV, neboť cena současného modelu klesla již o 9 %. Televizory iTV by se pak měly na trhu objevit do konce příštího roku.Úvodní foto: © SSilver - Fotolia.com

Komentáře