Apple Pay se rozšíří mimo USA možná ještě letos

Novinky |

Americká společnost Apple podle listu Wall Street Journal vede jednání se šesti největšími kanadskými bankami o možném spuštění Apple Pay na tamním trhu v listopadu letošníhoroku.

Apple Pay se rozšíří mimo USA možná ještě letosPokud budou tato jednání úspěšná, rozšíří se mobilní platební služba Apple Pay vůbec poprvé za hranice USA. Apple Pay byl spuštěn v říjnu minulého roku a umožňuje vlastníkům iPhonu 6, iPhonu 6 Plus a Apple Watch platit v obchodě bezdotykově pomocí technologie NFC. V USA službu podporují stovky bank a prodejců, k dosažení opravdového úspěchu je však potřeba, aby se rozšířila globálně - důležitá je především Čína. Zde se však Apple při jednáních nedaří, jelikož banky odmítají odevzdávat Apple vysoké poplatky za každou provedenou transakci.                      


V USA si Apple podle WSJ bere 0,15 % z každé transakce provedené kreditní kartou a půl centu za každou transakci provedenou debetní kartou. V Kanadě pak mají banky problém s bezpečností Apple Pay a vyžadují, aby k autorizaci platby bylo nutné zadat PIN nebo jednorázový číselný kód. Tím by však Apple Pay ztratilo své kouzlo.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: (c) Syda Productions - Fotolia.com

Komentáře