Apple nechce aplikaci iTunes na Windows 8

Novinky |

Společnost Apple se údajně zdráhá vytvořit verzi své aplikace iTunes pro dotykové rozhraní operačního systému Windows 8 s názvem Metro.

Apple nechce aplikaci iTunes na Windows 8Program iTunes je na Windows 8 v „desktopovém módu" volně dostupný, Microsoft by však chtěl, aby Apple vytvořilo i verzi této aplikace pro rozhraní Metro. Podle Tami Rellerové chce Microsoft verzi iTunes pro dotykové rozhraní svého operačního systému dokonce tak moc, že jeho představitelé šli přímo do centrály Apple a snažili se přesvědčit manažery společnosti s logem nakousnutého jablka, aby ji nechali vytvořit. Apple však o vývoj aplikace příliš velký zájem nemá a podle Rellerové se tak tato v brzké době zcela jistě neobjeví.


Hudební program iTunes je jednou z nejvyhledávanějších aplikací ve Windows Store, což vysvětluje, proč jej Microsoft tak moc chce i pro Metro. S více než 60 000 tituly včetně známých jmen jakými jsou Twitter či Netflix je pro Microsoft jistě nepříjemné nemít na palubě i známý hudební software od Apple, po němž uživatelé tak touží. Podle Rellerové se Microsoft s Apple alespoň dohodl, že v blízké době budou na Windows 8 alespoň přeneseny nejpopulárnější aplikace z iOS.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Hanik - Fotolia.com

Komentáře