Apple na Samsungu vysoudil 539 milionů dolarů

Novinky |

Porotci federálního soudu v kalifornském San Jose rozhodli, že Samsung musí Applu zaplatit 539 milionů dolarů za porušení patentů ve vlastnictví americké firmy.

Apple na Samsungu vysoudil 539 milionů dolarůPřípad se táhne už od roku 2011 a týká se tří designových a dvou „utility“ petentů Applu. Částku 533 316 606 milionů dolarů musí Samsung zaplatit za první tři, 5 325 050 pak za další dva zmíněné patenty.

Již dříve bylo rozhodnuto, že Samsung patenty Applu opravdu porušil; soud v San Jose se konal jen za účelem stanovení výše odškodného. Podle původního rozsudku z roku 2012 měl Apple dostat více než miliardu dolarů.

Samsung po čtvrtečním verdiktu vydal prohlášení, v němž tvrdí, že dané rozhodnutí je v přímém rozporu s jednomyslným rozhodnutím Nejvyššího soudu, který ohledně rozsahu škod souvisejících s designovými patenty rozhodl ve prospěch Samsungu. Jihokorejský gigant podle svých slov zváží všechny možnosti, aby dosáhl výsledku, který nebrzdí kreativitu a férovou konkurenci pro všechny společnosti a spotřebitele.

Právník Samsungu John Quin řekl americké soudkyni okresního soudu Lucy Kohové, že si jeho klient nemyslí, že by byl verdikt podpořen důkazy.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: © Gina Sanders - Fotolia.com

Komentáře