Apple Music má přes 10 milionů platících uživatelů

Novinky |

Hudební služba Apple Music za poslední tři měsíce zvětšila svou uživatelskou základu o celých 50 % a v současné době tak má přes 10 milionů uživatelů.

Apple Music má přes 10 milionů platících uživatelů
Ještě v říjnu roku 2015 Tim Cook na konferenci WSJD uváděl, že počet uživatelů Apple Music čítá 6,5 milionu duší, nyní se toto číslo navýšilo o dalšího téměř 3,5 milionu uživatelů. Když byl Apple Music v červnu minulého roku spuštěn ve sto zemích světa, Apple jej v prvních třech měsících nabízel zcela zdarma. Každý, kdo si službu po této zkušební době nezrušil, se automaticky stal platícím uživatelem. V konečném důsledku si pak z patnácti milionů testerů předplatné za měsíční poplatek ponechala necelá polovina.


V současné době je Apple Music druhou nejúspěšnější hudební streamovací službou za Spotify, které mělo v létě minulého roku 75 milionů aktivních uživatelů a z nich 20 milionů platících. Jak na počátku ledna uvedl analytik Mark Mulligan, Apple Music by mety 20 milionů uživatelů mohlo dosáhnout do konce tohoto roku a Spotify by mohlo předstihnout v roce 2017. Jak Spotify, tak Apple Music stojí 9,99 dolaru měsíčně.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © Rob Pitman - Fotolia.com

Komentáře