Apple mění pravidla vyplácení odměn umělcům u Apple Music

Novinky |

Americká společnost Apple po protestech známých umělců včele se zpěvačkou Taylor Swift rychle přehodnotila svá pravidla vyplácení odměn za přehrávání skladeb u své nové služby Apple Music.

Apple mění pravidla vyplácení odměn umělcům u Apple MusicTaylor Swift v neděli na síti Tumblr napsala, že její album „1989“ bude z Apple Music staženo, jelikož Apple odmítl umělcům během prvních tří měsíců od spuštění služby vyplácet kompenzace za přehrávání jejich skladeb. Apple Music bude spuštěn tento týden a uživatelé budou mít první tři měsíce zcela zdarma. „Nevím, zda to víte, ale Apple Music nevyplatí skladatelům, producentům a umělcům v prvních třech měsících ani cent,“ napsala Swift. „Pro mě je to šokující a velmi mne tento přístup zklamal.“


I když Apple se k věci zpočátku nevyjadřoval, napsal později viceprezident oddělení Internet Software and Services Eddy Cue na svůj twitterový účet, že americký gigant svá pravidla mění a v prvních třech měsících bude finanční kompenzace vyplácet. Swift se k příspěvku Cueho zatím nevyjádřila a pouze uvedla, že z jejího pohledu to není o penězích, ale o tom, aby mladí skladatelé byli za svou práci spravedlivě odměněni.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: (c) ArtFamily - Fotolia.com

Komentáře