Apple měl prototyp zařízení typu Google Glass již před lety

Novinky |

Americká společnost Apple v minulosti vytvořila prototyp high-tech brýlí podobných Google Glass, avšak nakonec se rozhodla v jeho vývoji nepokračovat.

Apple měl prototyp zařízení typu Google Glass již před letyInformaci potvrdil současný šéf společnosti Nest a bývalý senior viceprezident Apple Tony Fadell během rozhovoru. Fadell, jen působil v roli senior viceprezidenta Apple v letech 2006 - 2008, uvedl, že společnost s logem nakousnutého jablka se vždy snažila o to přijít s něčím revolučním. Inženýři společnosti proto zkoumali videokamery a možnosti dálkového ovládání, „nejšílenější věc, již zkoušeli, však byla něco podobného jako Google Glass." Prototyp se nikdy nedočkal dalšího vývoje, jelikož Apple na něj jednoduše nemělo čas. „Naše další produkty byly v té době tak úspěšné, že na takový projekt nebyl čas."


Apple má jistě zdroje i schopné experty, kteří by se této technologii mohli věnovat, na rozdíl třeba od Samsungu se však americká společnost již tradičně soustředí pouze na několik produktů. Jak řekl v roce 2011 Greg Joswiak z Apple, „umění říci ne" je jedním ze čtyř klíčů této společnosti k úspěchu. „Je jen málo opravdu áčkových hráčů na trhu," řekl Joswiak. „A pokud začnete dělat příliš mnoho věcí, žádná z nich nebude skvělá."

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: google.plus.com

Komentáře