Apple má více uživatelských účtů než kdokoli jiný - kromě Facebooku

Novinky |

Podle nového průzkumu společnosti Morgan Stanley má Apple více uživatelských účtů než jakákoli jiný technologická společnost kromě Facebooku.

Apple má více uživatelských účtů než kdokoli jiný - kromě FacebookuNejvětší sociální síť světa Facebook má 1,05 miliardy účtů, zatímco Apple se umístilo na druhém s pěti sty miliony účtů. Na třetí příčce skončil Amazon s "pouhými" dvě stě miliony účty. I když Facebook v počtu uživatelských účtů jasně vyhrál, podle většiny analytiků jsou účty Apple hodnotnější. Proč? Jednoduše proto, že ke každému je přiřazena debetní či kreditní karta, což symbolizuje možnost vydělat spoustu peněz.


Není tak překvapením, že Apple má nejvyšší průměrné tržby na jednoho uživatele - ty dosahují 329 dolarů, zatímco druhý Amazon má průměrné příjmy 305 dolarů na uživatele. Na třetím místě je v této oblasti eBay se 125 dolary, zatímco Facebook se svou miliardou uživatelů průměrně na jednoho z nich utrží pouhých pět dolarů a skončil tak na sedmém místě za čtvrtým Netflixem (125 dolarů), pátou Zyngou  (7 dolarů) a šestou Pandorou (7 dolarů). Morgan Stanley věří, že Apple do konce tohoto roku dosáhne počtu šesti set milionů aktivních uživatelů.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Jacek Chabraszewski - Fotolia.com

Komentáře