Apple má na svých hodinkách rekordní marži

Novinky |

Společnost Apple je známá tím, že má nadstandardní marže - a nejinak tomu je u nových chytrých hodinek Apple Watch. Podle analytické společnosti IHS Technology stojí výroba základního modelu Apple Watch Sport, jenž se prodává za 349 dolarů, pouze 81,2 dolaru.

Apple má na svých hodinkách rekordní maržiPokud k této částce připočteme náklady na práci v hodnotě 2,50 dolaru, zvýší se celkové náklady na výrobu nových smartwatch na 83,70 dolaru. Apple tak má u svých hodinek vůbec nejvyšší marži, s jakou se kdy IHS Technology při svých odhadech nákladů na výrobu u jakéhokoli jiného zařízení od této americké firmy setkala. Nutno podotknout, že do zmíněné částky nejsou započítány náklady na výzkum a vývoj, distribuci, software, marketing, podporu a další věci.


Otázkou zatím zůstává, jak velkou marži bude mít Apple u modelu Standard z nerezové oceli či dokonce na svých zlatých hodinkách, vezmeme-li v potaz, že „vnitřnosti“ hodinek zůstávají stále stejné. Ve své analýze IHS uvádí, že nejdražším komponentem je u Apple Watch jejich OLED displej vyráběný společností LG, který stojí 20,5 dolaru. Druhým nejdražším komponentem je procesor, který přijde na 10,2 dolaru. Jak dodal Kevin Keller z IHS, u první generace zařízení bývá marže vždy nejvyšší, jelikož postupem času se maloobchodní cena snižuje.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: apple

Komentáře