Apple již vyrábí iPhone 6S, bude mít Force Touch

Novinky |

Americká společnost Apple již podle informací agetury Bloomberg pracuje na výrobě svého nového iPhonu 6S, který by měl být vydán na podzim.

Apple již vyrábí iPhone 6S, bude mít Force TouchNový iPhone bude opatřen technologií Force Touch, kterou Apple představil na jaře u svého Macbooku a chytrých hodinek Apple Watch. Force Touch je integrován do trackpadu notebooku a umí změřit sílu, s níž uživatel trackpad stláčí. Díky tomu mohou být k různé síle stlačení přiřazeny odlišné funkce. Jak uvádí agentura Bloomberg, u iPhonu 6S a iPhonu 6S Plus bude Force Touch integrován do displeje.


V závislosti na síle stlačení displeje pak mohou být v aplikaci k různým stiskům přiřazeny odlišné funkce. Podle zdrojů Bloombergu bude mít iPhone 6S stejný design jako jeho předchůdce, což není nic příliš překvapivého. Na druhou stranu má mít nový telefon výkonnější procesor a lepší fotoaparát. Pokud Apple zachová tradici, budou nové iPhony představeny v září a v České republice se začnou prodávat o dva měsíce později. Jejich cena zatím není známa.

 

Zdroj: IDG News Service               Úvodní foto: apple

Komentáře