Apple jedná s hudebníky o exkluzivních právech na yybrané skladby pro Beats Music

Novinky |

Apple údajně jedná se známými hudebníky o tom, zda by mu poskytli exkluzivní nahrávky pro chystanou novou verzi předplatitelské služby Beats Music.

Apple jedná s hudebníky o exkluzivních právech na yybrané skladby pro Beats MusicApple podle agentury Bloomberg jednal například se skupinou Florence and the Machine či zpěvačkou Taylor Swift o možném partnerství, v rámci něhož by tyto hvězdy omezily práva na streamování určitých skladeb pouze pro chystanou hudební službu od Apple. Tou má být předělaná verze Beats Music, k níž se Apple dostal minulý rok díky akvizici známého výrobce sluchátek Beats v hodnotě tří miliard dolarů.


I když o podobné exkluzivní kontrakty s umělci usiluje kdekdo, Apple jako největší prodejce digitální hudby (skrze iTunes) na trhu má v tomto směru velmi silné postavení. Na druhou stranu ani Apple se při vyjednávání nemusí podařit vše, co si zamane. Americkému gigantu se například nepodařilo s nahrávacími studii vyjednat, aby cena jeho nové předplatitelské hudební služby byla nižší než standardních 9,99 dolaru měsíčně. Apple to tak s úspěchem v oblasti předplatitelských hudebních služeb nebude mít vůbec jednoduché - služba Beats Music měla v minulém roce pouze 250 000 uživatelů, zatímco třeba Spotify jich má přes 15 milionů.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Rob Pitman - Fotolia.com

Komentáře