Apple je vyšetřován kvůli dominantnímu postavení na trhu s hudbou

Novinky | 26.05.10

Americké ministerstvo spravedlnosti vyšetřuje Apple kvůli možnosti zneužívání jeho dominantního postavení na tamním trhu.

Ministerstvo spravedlnosti vyšetřuje praktiky společnosti Apple na trhu s digitální hudbou. Podle listu New York Times již představitelé ministerstva kontaktovali velká hudební vydavatelství a internetové firmy. Antimonopolní řízení je v počáteční fázi a ministerstvo se prý začíná více zajímat o celkové fungování trhu s digitální hudbou. Podle zdrojů New York Times vyšetřovatele především zajímá, zda Apple nezneužívá své dominantní postavení na trhu.


Apple totiž čelí obviněním, že svého postavení na trhu využívá k tlaku na hudební vydavatelství, která mu mají dávat exkluzivní přístup k nové hudbě dříve, než ostatním prodejcům (především největšímu konkurentovi - Amazonu). Představitelé Apple ani Amazonu celou věc nijak nekomentovali. Hudební časopis Billboard v březnu informoval o tom, že se Amazon pokoušel s vydavatelstvími vyjednat, aby měl přístup k některým skladbám den před jejich uvedením na trh - kvůli tlaku Apple však neuspěl.

Zdroj: Reuters


Komentáře