Apple je podle Greenpeace mezi technologickými firmami nejšetrnější k životnímu prostředí

Novinky |

Apple obdržel od nevládní organizace Greenpeace ocenění za efektivní "zelenou" spotřebu energie v jeho datových centrech. Podle Greenpeace je v oblasti využívání čisté obnovitelné energie Apple nejinovativnější společností ze Silicon Valley.

Apple je podle Greenpeace mezi technologickými firmami nejšetrnější k životnímu prostředíPoté, co byl Apple před dvěma lety organizací Greenpeace hlasitě kritizován, se americká společnost veřejně zavázala k využívání obnovitelné energie. A nyní americký gigant díky své snaze od ochránců životního prostředí obdržel 100% hodnocení v indexu Greenpeace Clean Energy Index. V rámci žebříčku je měřeno, kolik čisté energie společnost využívá. Bylo zjištěno, že datová centra Apple v roce 2013 nevyužívaly energii z uhlí ani nukleární energii. Datová centra fungují díky kombinaci větrné energie, lokální obnovitelné energie a energie ze solárních panelů (otázkou ovšem zůstává, nakolik se taková energie dá objektivně označit jako "zelená", pozn. red.).


Greenpeace firmy hodnotí ve čtyřech kategoriích včetně energetické transparentnosti, praktické funkčnosti, efektivity a budoucích plánů. Apple získal nejvyšší známky ve všech kategoriích kromě efektivity, kde obdržel hodnocení B. Ještě v roce 2012 měl americký gigant samá hodnocení D a F. Například Facebook obdržel pouze 49 bodů ze 100, Microsoft dosáhl ve všech kategoriích na hodnocení C a daleko za ním skončil Amazon.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: Apple

Komentáře