Apple je opět největším prodejcem smartphonů na světě

Novinky |

Společnost Apple se podle analytické společnosti IHS poté, co byla ve třetím čtvrtletí roku 2011 sesazena z trůnu Samsungem, v posledním čtvrtletí opět stala jedničkou na trhu s chytrými telefony.

Apple je opět největším prodejcem smartphonů na světě
Podle IHS Samsung v uplynulém roce prodal téměř miliardu telefonů a na počátku roku 2012 měl téměř 20% podíl na trhu, přičemž Apple má jen o pár desetin procenta více. Samsung předběhl Apple ve třetím čtvrtletí, kdy zákazníci čekali na nový iPhone 4S a představení tohoto telefonu ve čtvrtém čtvrtletí opět vystřelilo poptávku po zařízení od Applu nahoru. Kromě konkurenčního boje na trhu s telefony na sebe Samsung a Apple v uplynulém roce podali také řadu žalob kvůli patentům a průmyslovým vzorům. Celkově prodej smartphonů meziročně stoupl o 54 % a jen v posledním čtvrtletí roku 2011 se prodalo rekordních 155 milionů kusů - z toho 37 milionů iPhonů (meziroční nárůst o 128 %) a 36,5 milionů kusů smartphonů od Samsungu (241% nárůst).

Podíl Nokie na globálním trhu se zmenšil z 33 % v roce 2010 na 16 % v roce 2011, a to především kvůli tomu, že společnost nebyla schopna zavčas odměnit své zákazníky a přijít s kvalitními dotykovými telefony. V tomto roce by se to však mělo změnit, neboť finský výrobce plánuje vydat několik zařízení s operačním systémem Windows Phone.Úvodní foto: © Suriko - Fotolia.com

Komentáře