Apple je o krok blíže ke spuštění své hudební služby

Novinky |

Apple podepsal smlouvu se společností Warner Music Group a je opět o krok blíže ke spuštění své služby určené pro streamování hudby.

Apple je o krok blíže ke spuštění své hudební službyWarner Music Group je jedna za tří největších nahrávacích společností ve Spojených státech. Apple již dříve podepsalo smlouvu s vydavatelstvím Universal Music Group a podle nejmenovaných zdrojů je i blízko podpisu smlouvy s poslední společností - Sony Music Entertainment. Podle listu Wall Street Journal bude společnost Apple odevzdávat Warner Music Group deset procent svých příjmů získaných ze streamování hudby, což je dvakrát více, než kolik platí konkurenční služba Pandora.


Podle expertů by Apple svou službu s názvem iRadio mohlo představit již příští týden na své každoroční konferenci pro vývojáře v San Franciscu. Otázkou však je, zda se americké společnosti do té doby podaří uzavřít také smlouvu se Sony. Předpokládá se, že iRadio bude zcela zdarma a Apple bude vydělávat jen za pomoci reklamy skrze svou platformu iAd. Služba by měla být propojená s iTunes, kde si uživatelé budou moci nakupovat skladby. Ani jedna ze společností nechtěla zprávy Wall Street Journal komentovat.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Rob Pitman - Fotolia.com

Komentáře