Apple iMessage je zodpovědný za 30 % spamu na mobilních zařízeních

Novinky |

Apple iMessage byl dlouhou dobu jedním z nejlepších a nejbezpečnějších způsobů komunikace mimo textové zprávy. Podle nové studie je však tato služba nyní zodpovědná za více než 30 % spamu na všech mobilních zařízeních.

Apple iMessage je zodpovědný za 30 % spamu na mobilních zařízeníchSe studií přišel bezpečnostní analytik Tom Landesman ze společnosti Cloudmark, podle kterého je platforma iMessage pro spammery zajímavá hned z několika důvodů. Zaprvé má platforma široký dosah: používají ji jak vlastníci iPhonů, tak uživatelé iPadů a Maců. Zadruhé je podle Landesmana pro spammery extrémně jednoduché odesílat přes iMessage nevyžádané zprávy. Jak podotýká tento expert, se čtyřmi řádkami kódu může spammer odeslat zprávu z Macu komukoli chce (za předpokladu, že má e-mailovou adresu nebo číslo příjemce).

                               
Desktopový klient iMessage spammerovi s jistotou řekne, zda je vložené číslo registrované v síti iMessage. Metodou pokus - omyl je tak velmi jednoduché vytvořit seznam ověřených příjemců iMessage. A co víc, služba spammerovi také řekne, zda zpráva byla přečtena či nikoli. "Jinými slovy, pro spammery je to něco jako sen," říká Landesman.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Gajus - Fotolia.com

Komentáře