Apple, Google, Intel a Adobe zaplatí stovky milionů kvůli skryté dohodě

Novinky |

Společnosti Apple, Google, Intel a Adobe Systems se dohodly na tom, že raději zaplatí 324 milionů dolarů, než aby šly k soudu kvůli žalobě, podle které spolupracovali na udržování mezd v Silicon Valley.

Apple, Google, Intel a Adobe zaplatí stovky milionů kvůli skryté dohodě
O kauze informoval list Washington Post. Podle žaloby měly mezi sebou zmíněné společnosti nepsanou dohodu, že vzájemně nebudou oslovovat zaměstnance pracující u konkurence a přetahovat si je díky lepším platovým nabídkám. I když žalována byla náhrada škody ve výši tří miliard dolarů pro 64 000 zaměstnanců, vypořádání bude nakonec desetinásobně nižší. Celá kauza byla ostře sledována například i kvůli odhalení emailů Steva Jobse a Erica Schmidta z Googlu spolu s dalšími představiteli technologických společností. Například v jedné konverzaci Eric Schmidt říká Jobsovi, že člověk z lidských zdrojů z Googlu, který přetáhl zaměstnance Apple, dostane výpověď.


Jobs tento email přeposlal svému podřízenému se smajlíkem. I když společnosti přiznaly, že mezi sebou měly politiku nepřetahování zaměstnanců, brání se nařčení, podle kterého uměle držely na určité úrovni mzdy. Zatímco mluvčí Apple, Googlu a Intelu odmítli celou věc komentovat, představitel Adobe uvedl, že "jeho společnost nařčení odmítá, ale souhlasila s vyrovnáním kvůli nejistotě a nákladům soudního sporu."

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Irochka - Fotolia.com

Komentáře