Apple, Facebook a další budou lépe informovat o vládních požadavcích na zpřístupnění dat

Novinky |

Americká vláda Googlu, Apple a dalším velkým technologickým společnostem udělila povolení, aby mohly zveřejňovat podrobnější informace o požadavcích vládních agentur na vydání dat o uživatelích.

Apple, Facebook a další budou lépe informovat o vládních požadavcích na zpřístupnění datS informací přišel deník Washington Post s tím, že Google, Microsoft, Facebook a Apple na povolení čekali od minulého roku. Očekává se, že všechny zmíněné firmy nyní změní způsob, jakým informují o požadavcích amerických vládních a špionážních agentur na zpřístupnění osobních informací o uživatelích. Americké technologické společnosti by nyní měly upravit svou politiku tak, že budou jednotlivé uživatele informovat ihned poté, co obdrží požadavek vlády na zpřístupnění jejich osobních informací. To se samozřejmě nebude týkat případů, kdy budou data vyžádána v souvislosti s kriminálními aktivitami daných uživatelů.

 

O tom, že by chtěl zveřejňovat informace o požadavcích americké vlády na vydání dat, v minulosti nejhlasitěji mluvil Google. Tento americký gigant v roce 2009 začal publikovat svou každoroční zprávu s názvem Transparency Report, v níž uvádí počet požadavků vlád. Google se včera nechal slyšet, že na úpravě svých pravidel již pracuje.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Carlos Caetano - Fotolia.com

Komentáře