Apple dnes představí novou generaci notebooků MacBook Pro

Novinky | 24.02.11

Společnost Apple dnes s největší pravděpodobností představí nové verze přenosných počítačů MacBook Pro. Můžeme se těšit na Intel Sandy Bridge a rozhraní Light Peak?

Americká společnost Apple by měla během dnešního dne představit novou generaci notebooků MacBook Pro. Všeobecně se očekávají lehčí a tenčí zařízení vybavené lepšími displeji a především zbrusu novými procesory Sandy Bridge společnosti Intel. Vzhledem k výkonnějšímu grafickému čipu Intel HD 3000, jež se na procesoru taktéž nachází, budou pravděpodobně menší 13palcové verze MacBook Pro ochuzeny o dedikovanou grafickou kartu. Podle taiwanského zpravodajského serveru DigiTimes nová generace dozná i změn v konstrukci šasi.


Další očekávanou novinkou, jíž by se mohly nové notebooky pochlubit je technologie Light Peak. Jedná se o optické rozhraní dosahující velmi vysokých přenosových rychlostí, podle výrobce 10 Gbit/s  (tudíž s touto rychlostí nadcházející standard USB 3.0 hravě strčí do kapsy), přičemž se tato hodnota bude do budoucna ještě zvyšovat. V hardwarových specifikacích společnosti Apple se nicméně setkáte s poněkud jiným označením a sice Thunderbolt.


Komentáře