Apple Car by mohlo být inspirováno BMW i3

Novinky |

Americká společnost Apple podle německého časopisu Manager Magazin zvažuje, že by pro svůj vlastní automobil Apple Car využila elektrické auto BMW i3.

Apple Car by mohlo být inspirováno BMW i3Podle Manager Magazinu šéf Apple Tim Cook navštívil výrobní linku BMW i3 a údajně byl „nadšen“ tím, co viděl. Podle neoficiálních informací by Apple chtěl uvést na trh svůj vlastní autonomní chytrý automobil v roce 2020. Americký gigant nedávno najal vysokého představitele Chrysleru Douga Bettse a na jeho projektu Apple Car údajně pracují stovky zaměstnanců.


Pokud se podíváme na BMW i3, získáme lepší představu o tom, jak by asi automobil Apple měl vypadat. BMW i3 je napěchované těmi nejmodernějšími technologiemi - například k zastavení využívá kinetickou energii ze svých kol, kterou přenáší do baterie automobilu. Vezmeme-li v úvahu, že Apple u všech svých produktů pracuje na softwarové i hardwarové stránce, je pravděpodobné, že i design BMW i3 – pokud bude toto vozidlo použito jako základ pro Apple Car - dozná značných změn. Apple se k celé věci samozřejmě odmítl vyjádřit.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: bmw

Komentáře