Apple bude mít s registrací iWatch v Evropě problém

Novinky |

Apple bude v Evropě čelit při registraci ochranné známky iWatch čelit značným obtížím, jelikož zde již toto slovo mají zaregistrováno jiné společnosti.

Apple bude mít s registrací iWatch v Evropě problémMezi nimi je italská společnosti Probendi, která má sídlo i v USA. V únoru 2009 si Probendi registrovala evropskou ochrannou známku pro iWatch u OHIM. Tato známka platí ve všech 28 zemích EU. Probendi iWatch používá k označení své aplikace pro mobilní telefony, jež odesílá v reálném čase audio, video a data o poloze uživatele. To, že má Probendi registrovánu ochrannou známku na iWatch v EU však neznamená, že si o ni nemůže požádat i Apple.
"Jsme pouze institucí, jež přijímá požadavky na registraci známek. O tom, který subjekt má na zaregistrované označení větší právo, musí rozhodnout nezávislý soud," uvedla Margarita Garcia z OHIM.

 

Jakmile je podána žádost o přidělení známky, OHIM pošle subjektu, který ji již má registrovanou upozornění, že může v určité lhůtě podat námitky, proč by známka druhému subjektu neměla být udělena. Žádost o registraci názvu "iwatch" si podala i britská společnost AIO Distribution, a to v kategorii mobilní zařízení a komunikační nástroje pro mobilní zařízení. O známce pro AIO ještě nebylo rozhodnuto, jelikož přihlášku napadla společnost Flemish Media Company, která provozuje portál iwatch.be. Flemish Media Company má známku iWatch registrovanou v Beneluxu.

 

Zdroj: Macworld.comÚvodní foto: © fotomatrix - Fotolia.com

Komentáře