Apple bude i nadále žádat zákaz prodeje produktů Samsungu

Novinky |

Společnost Apple se tento týden odvolá proti rozsudku z minulého týdne, ve kterém americká federální soudkyně odmítla zákaz prodeje produktů konkurenčního Samsungu kvůli porušování patentů.

Apple bude i nadále žádat zákaz prodeje produktů SamsunguPorota v Kalifornii rozhodla v květnu, že Samsung porušil tři patenty Apple, a přisoudila americké společnosti náhradu škody ve výši 119,6 milionů dolarů. I když Apple žádalo náhradu škody ve výši 2 miliard dolarů, nižší odškodné podle právních zástupců Apple není takovým problémem, jako to, že se produkty jihokorejské společnosti i nadále prodávají. Apple proto podalo žádost o zákaz prodeje produktů Samsungu, jež porušují jeho patenty, avšak soudkyně Lucy Kohová žádost minulý týden zamítla. "Apple neprokázal, že utrpěl značnou škodu buďto ve formě neuskutečněných tržeb nebo újmy na pověsti," napsala Kohová. "A co víc, Apple se nepodařilo prokázat příčinnou souvislost mezi tvrzenými škodami a porušením patentů ze strany Samsungu."


Jinými slovy, Apple se nepodařilo přesvědčit soud, že lidé kupují produkty Samsungu kvůli funkcím, na něž má americká společnost patenty. Zmíněné patenty se týkají odemykání smartphonu, automatické korekce textu a funkce rychlých odkazů (zjistí, zda text je například e-mailová adresa či datum vkládané do adresáře a podle toho doporučí vhodné další možnosti). Americká společnost se proti rozsudku z minulého týdne odvolá k odvolacímu soudu ve Washingtonu D.C. Apple a Samsung se již v květnu dohodli, že ukončí všechny soudní spory mimo USA, uvnitř Spojených států však patentová válka stále probíhá.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © Gor Grigoryan - Fotolia.com

Komentáře