Apple během prvního víkendu údajně prodá přes 10 milionů iPhonů

Novinky |

Představitelé americké společnosti Apple pro stanici CNBC uvedli, že poptávka po nových iPhonech tento rok opět předčila všechna očekávání. A americký gigant je údajně na nejlepší cestě prodat jen za první víkend 10 milionů kusů nových telefonů.

Apple během prvního víkendu údajně prodá přes 10 milionů iPhonůJak uvedl Apple, množství předobjednávek iPhonu 6s a iPhonu 6s Plus je vyšší než jakékoli dosavadní interní prognózy a společnost se proto snaží doplnit skladové zásoby, jak nejrychleji je to možné. Podle některých analytiků se tak představitelé amerického gigantu snažili rozptýlit obavy z toho, že nové modely s přídomkem „s“ neobsahují dostatečná vylepšení a prodeje budou nižší než v minulém roce.


Apple se tento rok také rozhodl, že nové telefony vydá v první vlně (25. září) hned na dvanácti světových trzích najednou včetně dvou největších – ve Spojených státech a v Číně. Minulý rok se iPhony dostaly do Číny až o něco později, a to v polovině října. Zejména díky čínským uživatelům tak Apple s největší pravděpodobností zopakuje svůj rekord. Nové iPhony, jež byly představeny na počátku září, přinášejí spíše minimální hardwarová vylepšení a jejich design zůstal stejný jako u iPhonu 6.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: apple

Komentáře