Apple a U2 pracují na novém hudebním formátu

Novinky |

Frontman skupiny U2 během nedávného rozhovoru pro magazín Time uvedl, že jeho kapela pracuje spolu s Apple na vytvoření nového digitálního hudebního formátu.

Apple a U2 pracují na novém hudebním formátuPodle Bona bude nový formát tak "neodolatelný", že přiměje lidi opět kupovat digitální hudbu. I když Bono celou věc nijak blíže nerozvedl, nebylo by to poprvé, co Apple vyjádřilo zájem na vytvoření nového digitálního hudebního formátu. Jak podotýká portál Apple Insider, již spoluzakladatel Apple Steve Jobs měl zájem na vytvoření HD digitálního formátu. Rocková legenda Neil Young pak podle svých slov s Jobsem pracoval na projektu, který měl nabídnout studiovou kvalitu zvuku - tedy takovou kvalitu, jakou umělci chtějí pro své posluchače produkovat. Někteří analytici očekávají, že Apple o svém novém hudebním formátu promluví již v říjnu při příležitosti představení nových iPadů. 


Young se nakonec rozhodl, že bude v projektu pokračovat bez podpory Apple. Dříve v tomto roce proto vytvořil novou společnost s názvem PonoMusic a spustil kampaň na webu Kickstarter, která má pomoci získat financování pro HD přenosný audio přehrávač PonoPlayer.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Rob Pitman - Fotolia.com

Komentáře