Apple a Samsung pokračují v právní bitvě

Novinky |

Bitva právních zástupců Apple a Samsungu u soudů bude i nadále pokračovat, jelikož mimosoudní řešení jejich sporů nevedlo k žádnému výsledku.

Apple a Samsung pokračují v právní bitvěI když žádná ze stran nepotvrdila, že se mimosoudní řešení sporu (tzv. mediace) opravdu odehrálo, podle informací dobře informovaných deníků z Koreje se šéf Apple Tim Cook a ředitel korejského Samsungu JK Shin minulý týden sešli za účelem toho, aby se vyhnuli budoucím právním přím. Setkání však podle dostupných zpráv nikam nevedlo a nebyly na něm uzavřeny žádné další dohody. Představitelé obou společností se již v minulosti několikrát sešli a snažili se vyřešit spory týkající se především patentů, avšak málokdy se shodli.


Šéf Apple Tim Cook dříve uvedl, že on ani jeho společnost nejsou žádnými fanoušky právních sporů, avšak JK Shin prohlásil, že Samsung nemá v úmyslu" se s Apple mimosoudně vyrovnat. Další soudní jednání obou gigantů, kdy se budou řešit technologické patenty použité u mobilních zařízení, se tak odehraje již příští měsíc, konkrétně 31. března.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © James Steidl - Fotolia.com

Komentáře