Apple a Intel údajně pracují na chytrých hodinkách

Novinky |

Společnosti Apple a Intel údajně pracují na společném projektu chytrých hodinek, které by se měly začít vyrábět ještě v první polovině příštího roku.

Apple a Intel údajně pracují na chytrých hodinkách
Podle německého blogu Mobile Geeks obě společnosti pracují na hodinkách, které budou opatřeny 1,5palcovým PMOLED displejem od firmy RiTDisplays. Displej by měl být zakrytý velmi pevným tvrzeným sklem a hodinky by měly být schopné propojit se s jinými zařízeními za použití technologie Bluetooth 4.0. Zvláštní však je, že by se do celého projektu měl zapojit Intel, jelikož Apple do svých zařízení dodává vlastní výkonné procesory. Na druhou stranu to by možná mohlo být tím pravým důvodem, jelikož hodinky nepotřebují výkonný, ale spíše velmi úsporný procesor.

S chytrými hodinkami se v poslední době roztrhl pytel, nedá se však říci, že by šlo o mainstreamovou záležitost. Tzv. smartwatch se dokáží připojit k smartphonu, laptopu nebo tabletu a uživateli umožní čtení textových zpráv nebo ovládání hudby přímo z jeho zápěstí bez toho, aby si musel chodit pro dané zařízení.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Silkstock - Fotolia.com

Komentáře