Apple: 90 % „našich“ výrobků na Amazonu je falešných

Novinky |

Americká společnost Apple oznámila, že podle jejího průzkumu je 90 % všech zařízení a příslušenství s jejím logem nabízených na Amazonu falešných a zažalovala jejich největšího dodavatele.

Apple: 90 % „našich“ výrobků na Amazonu je falešnýchApple si v rámci průzkumu na Amazonu v tomto roce pořídil přes 100 výrobků se svým logem typu „iPhonů, nabíječek či kabelů Lightning," z nichž se 90 % ukázalo jako falešných. Většinu těchto falešných produktů pak na Amazonu nabízela americká firma Mobile Star, na niž proto Apple podalo žalobu. Jak uvádí americký gigant ve své žalobě, v napodobeninách jeho produktů často chybí důležité části včetně potřebné izolace, díky čemuž jsou uživatelé vystaveni značnému riziku.

Apple proto žádá předběžné opatření, které by Mobile Star zabránilo v dalším prodeji falešných produktů, náhradu škody ve výši 150 000 dolarů a 2 miliony dolarů za poškození své značky. Když Apple na problém upozornil Amazon, jeho zaměstnanci předali Apple všechno zboží naskladněné od Mobile Star.

 

Zdroj: IDG News Service                                                                                                        Úvodní foto: © James Steidl - Fotolia.com

Komentáře