Aplikace pro iPhony již brzy nabídnou možnosti předplatného

Novinky | 16.02.11

Apple plánuje vývojářům v nejbližší době povolit, aby do svých aplikací mohli zabudovat možnost předplatného jejich produktu.

Jedním z důvodů, proč Apple stále vede v oblasti aplikací pro mobilní platformy (v současné době jich je pro iOS dostupných 350 000) je fakt, že vývojářům obvykle nabízí nové možnosti jako první - a to se děje i nyní. Společnost Apple včera oznámila, že již brzy vývojářům umožní vytvářet aplikace s předplatným. Toho využijí především vydavatelé novin a časopisů, kterým tato funkce dosud velmi chyběla. Nutno také dodat, že Apple časopisům může pomocí aplikací přitáhnout tisíce nových zákazníků.

"Naše filozofie je jednoduchá - když společnost Apple k využívání aplikace přivede nového předplatitele, necháme si 30% výnosů. Když přivede vydavatel nového nebo stávajícího zákazníka k používání aplikace, nechá si celých 100% získaných prostředků on. My pouze žádáme, aby vydavatel nabízel možnost předplatného i mimo aplikaci, totéž předplatné bude umožněno i v rámci aplikace. Uživatel si tak bude schopen předplatit obsah jedním kliknutím," stojí v prohlášení Apple.

Společnost Apple také upozornila, že vývojáři nebudou moci do svých aplikací umisťovat odkazy na předplacení služby mimo ni. Není zatím jasné, od jakého data budou vývojáři moci do svých aplikací předplatné zabudovat, tuto funkci však nejspíše přinese iOS 4.3.


Komentáře