Aplikace na iOS prý padají více jak na Androidu

Novinky |

Portál Crittercism zveřejnil výsledky nové studie, v rámci které byl měřen výkon aplikací na různých platformách. A z výsledků studie vyplývá, že aplikace na iOS padají častěji než na Androidu.

Aplikace na iOS prý padají více jak na AndroiduNejnovější verze Androidu s označením KitKat vykazovala pády aplikací v 0,7 % případů, zatímco u iOS 7.1 to bylo v 1,6 % případů. Není překvapením, že starší verze obou operačních systémů byly ještě méně stabilní, než ty současné. Zatímco na Androidu 2.3 Gingerbread špatně fungovalo 1,7 % aplikací, na iOS 6 to už bylo 2,5 %. Zkoumána byla i jednotlivá zařízení. Velmi dobře si vedl Samsung Galaxy S4, u něhož byly pády aplikací zaznamenány pouze v 0,9 % případech, zatímco například u Google Nexus 7 v 1,7 % případů.


Nejstabilnějším iPhonem byl překvapivě iPhone 5, u kterého se problémy s aplikacemi vyskytly v 1,7 % případů, zatímco u nového iPhonu 5S to bylo ve 2 %. Velmi špatně si vedl i iPad 2 - aplikace na něm byly nestabilní v 2,6 % případů. Nejméně stabilní jsou podle Crittercism herní aplikace, které průměrně padají ve 4,4 % případů, zatímco nejstabilnější jsou ekonomické aplikace (problémy zaznamenány pouze ve 0,4 % případů). Data do studie byla shromážděna od téměř miliardy uživatelů.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © moggara12 - Fotolia.com

Komentáře