AOL propustí stovky zaměstnanců

Novinky |

Šéf společnosti AOL Tim Armstrong v interní zprávě zaměstnancům oznámil, že v rámci rozsáhlé restrukturalizace bude propuštěno pět procent pracovní síly firmy.

AOL propustí stovky zaměstnancůV memorandu Armstrong uvedl, že v současné době dochází ke zkoumání všech divizí v rámci firmy, kdy je pozorováno, zda dosahují svých cílů. Zatímco některé divize zaměstnanci opustí, do jiných se bude nabírat. Podle neoficiálních informací by mělo být propuštěno asi pět procent globální pracovní síly, tedy pět set zaměstnanců. Nejvíce mají být zasažena oddělení lidských zdrojů, marketing a finance. Jak však uvedl dále Armstrong ve svém memu, během uplynulých dvanácti měsíců vzniklo 1 500 pracovních míst.

AOL v minulém roce koupila společnost Verizon za 4,4 miliardy dolarů, přičemž AOL nyní funguje jako její nezávislá dceřiná společnost. Dříve v tomto roce oznámil americký operátor koupi Yahoo za 4,83 miliardy dolarů. Podle Armstronga se AOL od nynějška bude zaměřovat na dvě hlavní oblasti - média (zahrnuje komunikaci a vyhledávání) a platformy (zahrnuje data, mobilní oblast a video).

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © Fotowerk - Fotolia.com

Komentáře