Antivirus od Microsoftu si v testu poradil s 98% malware

Novinky | 01.10.09

Nový obranný software Security Essentials byl ohodnocen jako „velmi dobrý“ v testu nezávislé německé společnosti AV-Test.org.

Microsoft Security Essentials

Microsoft představil finální verzi svého bezplatného antivirového programu Security Essentials teprve na začátku tohoto týdne, přesto však již nový software prošel řadou testů konkurenčních i nezávislých společností. Například Symantec (vyvíjející Norton Antivirus) označil Security Essentials za velmi slabý obranný systém. Testy nezávislé německé společnosti AV-test.org však říkají něco jiného.

V prvním kole testu bylo do ringu proti Security Essentials vypuštěno na 3700 virů, trojských koní a jiné havěti z nedávno aktualizovaného WildListu největších počítačových hrozeb. „Všechny útoky byly úspěšně zablokovány během první části testu,“ komentoval výsledek úvodní části testu Andreas Marx, manažer německé testovací společnosti.

V druhé části testu čekala na Security Essentials mnohem větší várka malware – celkem 545 344 ukázek škodlivého software, z nichž dokázal antivirový software Microsoftu zastavit 98,4%, což Marx považuje velmi dobré skóre.

V posledním kole však již bezpečnostní program redmondského giganta byl úspěšný trochu méně. Z více než 14 tisíc adware a spyware si dokázal poradit s necelými 13 tisíci. To představuje úspěšnost zhruba 91%.

Abychom byli objektivní, je potřeba zmínit i úskalí nového antivirového počinu Microsoftu. Tím je beze sporu je schopnost dynamické ochrany. Jen velmi slabě totiž dokáže odhalit nebezpečného útočníka podle způsobu jeho chování. Dalším problémem Security Essentials je i neschopnost znovu firewall systému Windows poté, co ho nějaký nepěkný počítačový červ deaktivoval.


Komentáře