Antivir Microsoftu znovu ke stažení - problém s českou uživatelskou smlouvou vyřešen

Novinky | 20.02.10

Microsoftu se podařilo rychle opravit chybu ve smlouvě s koncovým uživatelem jeho antiviru Microsoft Security Essentials.

Microsoft Security Essentials v češtině je již znovu dostupný

Jen den poté, co Microsoft oficiálně představil a uvolnil českou verzi svého bezplatného antivirového programu Microsoft Security Essentials byla odhalena chybná informace ve smlouvě s koncovým uživatelem (EULA), kvůli které musel Microsoft zastavit distribuci české mutace antiviru. Přestože se čas na opravu této chyby původně odhadoval na dny, již za pár hodin Microsoft přišel s dalším oznámením, dle kterého byl problém napraven a nový instalační balíček Microsoft Security Essentials je opět ke stažení na stránkách Microsoftu.

Produkt Microsoft Security Essentials je určen pro legální uživatele systémů Windows XP SP2 nebo SP3, Windows Vista a Windows 7, včetně Windows XP módu na systémech x86 a x64. Legálnost svého systému mohou uživatelé ověřit na stránce www.microsoft.com/genuine.

Microsoft chce se svým Security Essentials v Česku konkurovat především velmi rozšířenému Avastu, který je pro domácí uživatele zcela zdarma, a bezplatné verzi antivirového programu AVG. Oba konkurenti se podle svých prohlášení antiviru Microsoftu příliš nebojí, avšak doufají, že se redmondský gigant nebude pokoušet o integraci Security Essentials přímo do Windows.


Komentáře