Anonymous umístil na internet 90 000 e-mailů členů americké armády

Novinky |

Hackerská skupina Anonymous počátkem týdne oznámila, že pronikla do systémů společnosti Booz Allen Hamilton, dodavatele americké armády, a ukradla z nich 90 000 vojenských e-mailů a hesel.

Anonymous umístil na internet 90 000 e-mailů členů americké armády
Kromě e-mailových adres, které podle Anonymous prozrazují identity některých členů zpravodajských služeb, skupina na internet umístila také další data. "Sítě Booz Allen neměly téměř žádnou ochranu," uvedl v prohlášení Anonymous poté, co nahrál ukradená data na torrentové stránky. Booz Allen Hamilton, dodavatele americké vlády, do jehož systémů hackerská skupina pronikla, se k celé věci odmítl vyjádřit. Anonymous před útokem na kontraktory americké armády varoval již dříve s tím, že v pondělí zveřejní podrobnosti.

Hackerské skupiny Anonymous a LulzSec již nějakou dobu podnikají útoky na systémy mezinárodních společností a vládních organizací. Minulý měsíc se Anonymous například naboural do systémů arizonské policie a turecké vlády. V reakci na to policejní složky ve Španělsku, Velké Británii a Turecku zatkly několik lidí, kteří by na Anonymous měli být napojení. Zatčeni byli i někteří členové skupiny LuzSec.

 

Úvodní foto: © rgbspace - Fotolia.com


Komentáře