Anonymous opět zaútočil na stránky americké vlády

Novinky |

Hackeři ze skupiny Anonymous o víkendu zaútočili na webové stránky americké vlády a umístili na nich text, ve kterém vyjadřují svou frustraci z toho, jak funguje americký právní systém.

Anonymous opět zaútočil na stránky americké vládyAnonymous na stránky americké vlády umístil text o 1340 slovech, ve kterém kromě zamyšlení nad funkcí amerického právního systému pohrozil, že brzy zvřejení "tajemství" uložená na serverech tamní vlády. Stránky kvůli tomu byly celou sobotu offline. "Před dvěma týdny byla překročena hranice," stálo v oznámení na webu. "Před dvěma týdny byl zabit Aaron Swart. Zabit proto, že čelil nemožné volbě. Zabit proto, jelikož byl nucen hrát hru, kterou nemohl vyhrát." Swart spáchal 11. ledna v New Yorku sebevraždu kvůli nadcházejícímu soudu, jenž se týkal průniku do počítačových systémů a krádeže dat, za což mohl dostat až 35 let ve vězení. Swartz měl podle obžaloby ukrást miliony dat a dokumentů z databáze JSTOR, aby je bezplatně zveřejnil.

Jeho smrt vyvolala v komunitě hackerů vlnu nevole, jelikož podle nich neúměrný možný trest vedl ke Swartzově sebevraždě. "Tento trest je jasným porušením osmého dodatku ústavy, podle kterého jsou zakázány kruté a neobvyklé tresty," uvedl na webu Anonymous s tím, že hackeři nyní shromáždili data z řady stránek americké vlády a chystají se jej zveřejnit. "Máme dostatek materiálu. Operace Last Resort začíná..."

 

Zdroj: PCWÚvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com

Komentáře