Android L přináší podporu 64 bitů

Novinky |

Google jen několik dnů po skončení konference I/O zpřístupnil vlastníkům modelů Nexus 5 a Nexus 7 preview verzi operačního systému Android L.

Android L přináší podporu 64 bitůKromě Android L byla vydána i finální verze SDK k Android Wear. Jednou z klíčových vlastností Android L je podpora 64-bitů, což využijí chystané chytré telefony a tablety. Díky emulátoru v Android L si vývojáři mohou vyzkoušet "experimentální" 64-bitový systém a otestovat na něm své aplikace. Podle Intelu se tablety s Android L a jeho 64-bitovými procesory Bay Trail objeví na konci roku.


Výrobci zařízení s Androidem se na vydání telefonů a tabletů s 64-bitovými ARM procesory chystají již od vydání iPhone 5s, který přinesl čip Apple A7, jenž je s 64 bity kompatibilní. Společnost Qualcomm bude mít své 64-bitové procesory Snapdragon 410, 610 a 615 hotové do konce roku. Hlavní výhodou přechodu na 64 bitů na mobilních zařízení je zvýšení výkonu. Změny ve fungování aplikací uživatelé zaznamenají především u těch programů, které ke svému fungování využívají velké množství paměti RAM.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) malexeum - Fotolia.com

Komentáře