Android Jelly Bean 4.3 přináší popracovanější uživatelské účty, Bluetooth Smart a další novinky

Novinky |

Google na své tiskové konferenci pořádané ve středu v San Franciscu představil hned několik novinek včetně nové verze Androidu 4.3. Podívejme se, co je nového.

Android Jelly Bean 4.3 přináší popracovanější uživatelské účty, Bluetooth Smart a další novinky
Nová verze mobilního OS Android označená jako 4.3 stále nese jmenovku Jelly Bean. Co je nového?

Funkce restircted profiles

Díky nové funkci je možné podobně jako na desktopových operačních systémech vytvářet profily pro jednotlivé uživatele a specifikovat jejich práva. Mezi možnými aplikacemi této funkce Google uvádí rodičovskou kontrolu či využití tabletu v obchodech pro zákazníky jako platební terminál.

Podpora Bluetooth Smart

Tato technologie umožňuje propojení s kompatibilními zařízeními, jako jsou různé sportovní pomůcky typu měřič tepu, krokoměr nebo sporttester, teploměry, hodinky a dalších produkty. Nutno zmínitl že Google nění zdaleka prvním výrobcem, který Bluetooth Smart podporuje. Zařízení vybavené touto technologií, koupíte také od společností Apple, Blackberry, Microsoft a dalších.

Bezpečnost

Pravděpodobně v odpovědi na nedávno odhalenou závažnou chybu v OS Android Google zdůrazňuje, že Android 4.3 disponuje dostatečnou ochranou uživatelských dat. Každá aplikace běží v izolovaném prostředí (sandbox) a každá stažená aplikace z Google Play je pak ověřována proti přítomnosti škodlivého kódu.

OpenGL ES 3.0

Android 4.3 přináší podporu grafické knihovny určené (nejen) pro mobilní zařízení OpenGL ES verze 3.0.

Wireless Display

Byla přidána podpora Wireless Display, bezdrátového streamování obsahu z mobilního zařízení na kompatibilní televizor. Službu však budou podporovat pouze některá zařízení (Google zatím uvádí tablety Nexus 7 a 10).

 

Mezi dalšími novinkami zmiňme nové funkce systému Google Now, snazší zoomování obsahu displeje trojitým poklepáním nebo pohodlnější personifikaci domovské obrazovky. Podívejte se na kompletní seznam nových funkcí.

 

Zdroj: Googleblog.blogspot.cz/Android.comÚvodní foto: Google

Komentáře