Android a iOS na trhu se smartphony dominují čím dál více

Novinky |

Operační systémy Android a iOS byly ve druhém čtvrtletí tohoto roku podle nových statistik nainstalovány na 96,4 % všech prodaných smartphonů.

Android a iOS na trhu se smartphony dominují čím dál víceData zveřejnila společnost IDC s tím, že ještě před rokem mezi dubnem a červnem byly operační systémy Android a iOS nainstalovány souhrnně na 92,6 % chytrých mobilních telefonů. Ve druhém čtvrtletí tohoto roku byl samotný Android nainstalován na 84,7 % (255,3 milionech kusů) všech prodaných telefonů, což značí meziroční nárůst o 33,3 %. Tento nárůst lze připsat především Samsungu, jehož telefony měly mezi všemi androidovými smartphony 29,3% podíl.


Naopak podíl iOS navzdory 12,7% meziročnímu navýšení prodejů iPhonů ve druhém čtvrtletí tohoto roku ve srovnání s tím samým obdobím minulého roku klesl o 1,3 % na 11,7 %. To by se však mohlo změnit v následujících měsících s tím, jak Apple představí očekávané iPhony s většími displeji. Jak podotýká IDC, zatímco Android dominoval na low-endovém trhu (telefony s cenovkou okolo čtyř tisíc korun), iOS dominoval v high-endu. Celkem výrobci prodali v druhém čtvrtletí tohoto roku 301,3 milionu kusů smartphonů a překonali tak vůbec poprvé třísetmilionovou hranici.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) soromon - Fotolia.com

Komentáře