Analytici očekávají, že nový iPhone bude prodáván ve dvou odlišných verzích

Novinky | 06.04.09

Analytici z americké oceňovací firmy Lazard Capital Markets uvádějí s odkazem na zdroj informací přímo v Applu, že nový iPhone bude prodáván ve dvou verzích dle geografického členění.

Bude nový iPhone prodáván ve dvou verzích?

 

Původní odhady přinášely informace o jediném funkcemi nabitém zařízení iPhone s operačním systémem iPhone 3.0. Dle zprávy Daniela Amira z Lazard Capital Markets však má být zbrusu nový iPhone prodáván ve dvou verzích. Jedna bude určena pro Severní Ameriku a vyspělou Evropu, zatímco druhá pro méně vyspělé oblasti světa jako je Rusko, Brazílie, Čína a Indie.

 

Model pro vyspělý svět bude disponovat plnou podporou videa, lepším fotoaparátem a 32GB pamětíi Slabší verze oproti tomu bude postrádat funkce spojené s videem a zřejmě na ní nebude ani možné poslouchat rádio skrze Wi-Fi,  navíc svému uživateli nabídne menší úložný prostor pro jeho data.

 

Prodejnost telefonů iPhone je stále vyšší, než si vůbec Apple při jeho uvedení na trh představoval  dokonce i ve svých nejlepších snech a současný trend nenaznačuje, že by se úspěch iPhone měl zastavit. Naopak uvolnění jeho nové verze v polovině letošního roku zřejmě ještě více povzbudí poptávku lidí po víceúčelovém mobilním zařízení se značkou Apple.

 


Komentáře