Americký T-Mobile: prodávat iPhony se nám nevyplatí

Novinky |

Pokud vezmeme v úvahu, jak vysoce populární je iPhone ve Spojených státech, mohli bychom si myslet, že jej ve své nabídce chce mít každý operátor.

Americký T-Mobile: prodávat iPhony se nám nevyplatí
V současné době telefon nabízí Verizon, AT&T, Sprint a několik menších regionálních operátorů, jeden z hlavních hráčů na trhu, T-Mobile, jej však neprodává. Podle svého mluvčího T-Mobile ví, že kvůli tomu přišel o zákazníky, avšak prodávat iPhone mu za to prostě nestojí. „Samozřejmě bychom velmi rádi iPhone prodávali, nesmíme na tom však prodělávat," nechal se slyšet Jim Aling z T-Mobile USA s tím, že jeho společnost nechtěla podepsat stejnou smlouvu jako konkurenti. V tom Alling narážel na dohodu operátora Sprint, který v roce 2011 podepsal se společností Apple dohodu, podle níž musí odebrat iPhony za 15,5 miliard dolarů.

Sprint tak podle neoficiálních informací neočekává, že by se mu prodej iPhonů začal vyplácet dříve než v roce 2015. Podle Allinga v současné době na síti T-Mobile USA i tak nyní funguje 1,5 milionu neblokovaných iPhonů. Alling se k iPhonům vyjádřil během konference Morgan Stanley ve Španělsku, kde se řešila také plánovaná fůze T-Mobile s MetroPCS, která se nejspíše odehraje v příštím roce.


Zdroj: DailyTechÚvodní foto: Techhive.com/Apple

Komentáře