Americký senátor chce, aby Google vytvořil "teroristické tlačítko"

Novinky |

Americký senátor Joe Lieberman v dopise adresovaném šéfu Googlu Larrymu Pageovi žádá, aby společnost do všech svých služeb integrovala systém, který bude varovat před "teroristickým obsahem".

Americký senátor chce, aby Google vytvořil "teroristické tlačítko"
Lieberman v dopise poukazuje na nedávné zatčení Jose Pimentela, který se snažil o sestrojení bomby. Pimentel měl svůj vlastní blog hostovaný na službě Blogger (dceřinná společnost Googlu), na němž do světa vyvolával své myšlenky - na stránce bylo například možné najít návod na domácí sestrojení bomby. Lieberman proto navrhuje, aby Google do všech svých služeb integroval řešení, které uživatelům umožní jednoduše označit nebezpečný obsah.

"V listopadu 2010 Google představil řešení, které uživatelům YouTube umožňuje jednoduše označit teroristický obsah na YouTube. Tento krok velmi oceňuji, jsem však zklamán tím, že Google podobný systém neintegroval do všech svých řešení," stojí v Liebermanově dopisu. U portálu YouTube byly na žádost americké vlády v roce 2008 změněny podmínky používání, podle nichž lze filtrovat a mazat nebezpečná videa. V roce 2010 pak v menu "Násilný a odpudivý obsah" přibyla možnost označit video jako takové, které "podporuje terorismus". Google se zatím k návrhu senátora Liebermana oficiálně nevyjádřil.Úvodní foto: © phecsone - Fotolia.com

Komentáře