Americké ministerstvo obrany končí s BlackBerry

Novinky |

Navzdory snahám RIM o opětovné prosazení BlackBerry na trhu utrpěla kanadská společnost další ránu - americké ministerstvo obrany již o BlackBerry nemá zájem.

Americké ministerstvo obrany končí s BlackBerry
Americké ministerstvo spravedlnosti nebude obnovovat smlouvu, v rámci které měli jeho zaměstnanci využívat telefony BlackBerry a plánuje je nahradit iPhony a telefony s Androidem. Jen jedna vládní agentura s názvem U.S. Defense Information Systems Agency (DISA) plánuje v blízké době zakoupit okolo 162 000 nových telefonů. Celkem pak DISA nahradí BlackBerry jinými telefony u osmi milionů svých zaměstnanců. Americké ministerstvo obrany je jedním z největších zákazníků RIM a jeho zaměstnanci tvoří znatelný počet uživatelské základny BlackBerry, a to proto, že RIM dlouhou dobu dokázal plnit přísné požadavky Pentagonu na zabezpečení.

Jelikož na bezpečnosti zapracovali i ostatní výrobci, nechce nyní Ministerstvo obrany exkluzivní smlouvu s RIM obnovovat a jeho jednotlivé agentury zvažují nákup zařízení s iOS a Androidem. Pravdou je, že ministerstvo neplánuje nahradit všechny BlackBerry, ale pouze některé a chce podle svých slov dosáhnout toho, aby jeho zaměstnanci nespoléhali pouze na jednu platformu. K celé věci se již vyjádřil samotný RIM, podle kterého jeho software s názvem BlackBerry Mobile Fusion umožní ministerstvu centrální správu iPhonů, telefonů s Androidem i BlackBerry. BlackBerry podobným způsobem nedávno opustila také společnost Yahoo.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © lassedesignen - Fotolia.com

Komentáře