Američané prošetřují vztah Bitcoinů a terorismu

Novinky |

Americké ministerstvo obrany prošetřuje, zda Bitcoin či jiné virtuální měny nejsou pro vládu potenciálním teroristickým nebezpečím.

Američané prošetřují vztah Bitcoinů a terorismuDivize amerického ministerstva obrany s názvem The Combating Terrorism Technical Support Office (CTTSO), jež se zabývá možnými teroristickými hrozbami a vyšetřuje hrozící nebezpečí, zařadila Bitcoin na seznam témat, které musejí být prozkoumány z hlediska možného zneužití teroristickými organizacemi. "Představení virtuálních měn pravděpodobně zlepší neprůhlednost, rychlost a efektivnost teroristických transakcí," stálo v lednu v utajované zprávě CTTSO, ke které se tehdy dostal Bitcoin Magazine.


Vlády na celém světě mají strach z anonymity, kterou transakce pomocí virtuálních měn zaručují, přičemž je lze přes internet provést velmi rychle. V říjnu minulého roku FBI uzavřela Silk Road, digitální černý trh, který uživatelům umožňoval nakupovat zbraně či drogy. Na Silk Road bylo možné provést platby pouze za pomocí Bitcoinu. Šéf portálu BitInstant Charlie Sherm, který byl také předsedou představenstva Bitcoin Foundation, pak byl v lednu zatčen a obviněn z praní špinavých peněz skrze Bitcoiny.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Ben Chams - Fotolia.com

Komentáře