AMD vrací úder – získává zpět své tržní pozice na úkor Intelu

Novinky | 12.05.09

Výrobce procesorů AMD zaznamenal v roce 2009 prudký nárůst prodeje svých výrobků. Především díky politice nízkých cen a znovuzískání svých pozic na poli stolních počítačů.

AMD získává zpět svou pozici na trhu

 

Po pěti čtvrtletích postupné ztráty svého podílu na trhu se firma Advanced Micro Devices (AMD) vydala znovu dobývat své ztracené pozice na úkor Intelu. První čtvrtletí 2009 bylo totiž pro AMD nevídaně úspěšné, když během tříměsíčního období firma získala 4,6 % trhu a na konci této periody ovládala 22,3 % trhu. Intel oproti tomu za stejné období ztratil 4,7 % a dle posledních údajů ovládá 77,3 % trhu.

 

AMD spatřuje svůj úspěch především v nižších cenách svých výrobků, které měly za následek výrazné zvýšení zájmu o procesory pro stolní počítače i mobilní mini procesory. Na trhu stolních počítačů si AMD polepšila o necelá 4 procenta na hodnotu 29,8%, zatímco u mobilních procesorů získala celých 4,7 % a dosáhla tak podílu na trhu 15%. To se projevilo i u výsledků Intelu, jehož prodeje mobilních mini procesorů Atom klesly o více jak 30%.

 


Komentáře