AMD potvrzuje svůj plán na třetí generaci procesorů Ryzen

Novinky |

Společnost AMD na úvodní řeči při příležitosti CES potvrdila své plány na uvedení třetí generace desktopových procesorů Ryzen do poloviny roku 2019. Chystaný 7nm čip bude zpětně kompatibilní se současnými deskami AM4, takže si kvůli němu nové „vnitřnosti“ počítače pořizovat nemusíte.

AMD potvrzuje svůj plán na třetí generaci procesorů RyzenK předběžnému uvedení třetí generace platformy Ryzen, založené na jádrové architektuře Zen 2 a postavené na 7nm výrobním pocesu, došlo v rámci živé demonstrace s herním titulem Forza Horizon 4 v rozlišení 1080p s maximálními nastaveními grafiky. V průběhu tohoto krátkého představení se systém nikdy nepropadl pod 100 snímků za vteřinu (fps).

V rámci jiné demonstrace postavil AMD svůj čip Ryzen s 8 jádry a 16 vlákny proti Core i9-9900K od Intelu v benchmarku Cinebench R15. Čip AMD zde zvítězil a navíc vykázal nižší spotřebu energie. Frekvence ovšem zatím nebyly finalizovány a navíc není jasné, na jakém systému čip v průběhu testu běžel.

Výkonná ředitelka společnosti Lisa Suová se také podělila o první pohled na vnitřek čipu Ryzen třetí generace, který využívá „chiplet“ design se dvěma samostatnými „zápustkami“ – menší na 7nm výpočetní jádra a větší na I/O hardware.

Portál AnandTech dále uvádí, že uvnitř čipu by se mohl nacházet i další prostor pro další CPU nebo GPU chiplet, což by AMD poskytovalo určitou možnost postupného „tuningu.“

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře