AMD na CESu představuje procesory Fusion

Novinky | 04.01.11

společnost AMD dnes na veletrhu CES 2011 oznámila vydání svých prvních akcelerovaných procesorů (APU) AMD Fusion, které na jediném čipu spojují výpočetní výkon procesoru a grafické karty.

Společnost AMD dnes na veletrhu CES 2011 oznámila vydání svých prvních akcelerovaných procesorů (APU) AMD Fusion, které na jednom čipu spojují výpočetní výkon procesoru a grafické karty. Nová generace stolních počítačů, notebooků a HD netbooků, založených na technologii Fusion tak podle marketingového vyjádření AMD získá možnost plynulého přehrávání HD videa, vysoký výpočetní výkon, grafiku podporující DirectX 11 a celodenní výdrž na baterie u notebooků.

Nové platformy založené na AMD Fusion jsou k dispozici od výrobců jako je Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, MSI, Samsung, Sony a Toshiba. Tablety a vestavěné systémy založené na AMD Fusion by měly být k dispozici koncem prvního čtvrtletí 2011. Společnost AMD na veletrhu CES navíc oznámila novou generaci mobilních grafik řady AMD Radeon HD 6000M, přinášející hraní v DirectX 11 do přenosných počítačů.


Komentáře