AMD chce konkurovat Atomu běžnými notebooky

Novinky | 28.12.08

Společnost AMD představila svůj nejnovější plán, jak konkurovat procesorům Intel Atom. Cestou prý není jen představení podobné platformy, ale levné notebooky.

 

AMD sází na to, že dnes dostupné netbooky jsou až příliš malé. Kvůli tomu mají i malou klávesnici a pro běžně velkého člověka je tak značně nepohodlné pracovat s netbookem delší dobu. Na klávesnici se nedá pořádně psát, touchpad i displej jsou až příliš titěrné. Proto AMD přehodnotilo svůj plán na představení konkurenční platformy, která je sice stále v plánu, ale půjde spíše o běžné procesory AMD Athlon a Turion v ještě úspornějším provedení.

Cílem společnosti je zkonstruovat 13,3" či 14" notebook, který bude stát okolo 7000 korun. V současné době se za podobné ceny prodávají jen 15,4" notebooky nebo právě netbooky. Pokud by AMD dosáhlo podobné ceny v této kategorii, mělo by to prý znamenat podobný či větší zájem zákazníků než o netbooky. Trend zvětšování můžeme koneckonců sledovat i u netbooků postavených na platfromě Intel Atom, které se z rozměrů 7" postupně dostaly na 10". Prodává se například i netbook od Dellu s úhlopříčkou 12".

- - Tomáš Šulc


Komentáře