Amazon začne v říjnu streamovat 4K video

Novinky |

Samsung oficiálně představil jednoho ze svých partnerů, který již brzy začne streamovat 4K obsah na jeho Ultra HD televizory - Amazon.

Amazon začne v říjnu streamovat 4K videoVideo bude na nové televizory Samsungu streamováno skrze speciální aplikaci Instant Video. Ta je v současné době dostupná pouze v USA, ale od října má být podle Samsungu k dispozici "globálně". V první fázi bude 4K video přes Instant Video streamováno pouze na UHD TV Samsungu, avšak nemělo by trvat dlouho a služba bude rozšířena i na další zařízení. O streamování 4K videa na své televizory Samsung poprvé promluvil na CES 2014 a kromě Instant Videa se zapojí také Netflix, Comcast a DirecTV.

                                   
Netflix mimo jiné nedávno oznámil, že začne 4K obsah konečně streamovat i v Evropě. V současné době není známo, jaký obsah bude v rámci 4K služby Amazon dostupný nebo jak rychlé internetové připojení bude vyžadováno. Ke streamování 4K obsahu od Netflixu uživatel potřebuje zařízení schopné dekódovat HEVC/H.265 a internetové připojení o rychlosti 20 Mbps.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře