Amazon začne testovat dodávání zásilek do kufrů automobilů

Novinky |

Drony nejsou jedním experimentem, který Amazon testuje při dodávání zásilek. Podle nových informací začne americký gigant zkoušet také systém, v jehož rámci budou balíčky dodávány do kufrů automobilů zákazníků.

Amazon začne testovat dodávání zásilek do kufrů automobilů
Testování začne příští měsíc u vybraných předplatitelů služby Amazon Prime v Mnichově, kteří vlastní automobil značky Audi. Podle listu Financial Times se Amazon při testování nové služby spojil se společností DHL, jejíž rozvozci získají při dodávání balíčku jednorázový přístup do kufru automobilů zákazníků. Jelikož řidič vozu DHL nebude mít přístup do zbytku automobilu zákazníka (kam se však dá u mnoha automobilů přes kufr snadno dostat), nebude si Amazon podle Financial Times muset sjednávat doplňkové pojištění.


Celý systém bude fungovat tak, že zákazníci DHL poskytnout přibližné informace o umístění automobilu a domluví se na čase, kdy má být zásilka předána. V daný čas zaměstnanec DHL do kufru umístí zásilku a naopak z něj vezme jiné krabice, které jsou označené k odebrání. Testování bude zatím probíhat pouze u vozidel Audi, jelikož tato umožňují třetím stranám přistupovat do oblasti kufru.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: amazon

Komentáře