Amazon vydá do konce roku vlastní herní konzoli

Novinky |

Společnost Amazon ještě v tomto roce vydá novou herní konzoli, která by měla konkurovat zavedeným zařízením od Microsoftu a Sony.

Amazon vydá do konce roku vlastní herní konzoliPodle informací serveru Game Informer společnost Amazon dokončuje práce na zcela nové androidové herní konzoli, jež bude propojena s jejím herním katalogem a bude mít svůj vlastní originální ovladač. Podle zdrojů, které "mají dobré informace o vývoji konzole", bude zařízení na trhu ještě před Vánocemi tohoto roku. Další podrobnosti zatím nejsou známy.


Androidové herní konzole si zatím příliš dobře nevedou - například konzole Ouya, do níž mnozí vkládali velké naděje, v prodejích zcela zklamala. Vezmeme-li však v úvahu vliv Amazonu, jeho velký herní katalog a dobré vztahy s vývojáři, je možné, že jeho nová herní konzole na trhu opravdu uspěje. Podle informací portálu GamesBeat Amazon konzoli nedávno spřízněným vývojářům dokonce ukázal a snažil se je přesvědčit, že tvořit pro ni hry má budoucnost. Na své vlastní herní konzoli s operačním systémem Android údajně pracuje také Google.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © TheSupe87 - Fotolia.com

Komentáře