Amazon v Evropě postaví třetí datové centrum

Novinky |

Společnost Amazon Web Services oznámila, že v roce 2017 otevře v Londýně své již třetí evropské datové centrum, na jehož servery budou ukládána data evropských uživatelů. Ta tak budou lépe chráněna.

Amazon v Evropě postaví třetí datové centrumOtázka ochrany dat je v současné době horkým tématem, jelikož podle evropské legislativy musejí mít data odeslaná z EU zajištěn stejný standard ochrany jako přímo v Evropské unii. Až donedávna bylo „vyvážení“ dat z EU do USA možné pomocí zjednodušeného systému na základě dohody Safe Harbor. Ta však již podle nejnovějšího rozhodnutí evropského soudu neplatí. Nejen Amazon, ale i další velké technologické společnosti proto v čím dál větší míře stavějí svá datová centra přímo v Evropě, kde mohou uživatelům garantovat určitý stupeň ochrany dat. Microsoft má svá datová centra pro službu Azure v Irsku a Nizozemí, zatímco Google operuje v Belgii, Finsku, Irsku a Nizozemí.


Ochrana dat však není jediným důvodem - tím dalším je to, že lokální datové centrum má kratší prodlevy. A to je důležité třeba u finančních společností obchodujících na burze, kde roli hraje každá milisekunda. Z toho důvodu má již AWS datové centrum nedaleko od německého finančního centra, Frankfurtu. A vybudování podobného centra blízko dalšího velkého finančního centra, Londýna, pak tedy dává také smysl. Podle mluvčího AWS má již v Londýně Amazon nasmlouvané zákazníky jako BBC, hudební aplikaci Shazam či Unilever.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © lucadp - Fotolia.com

Komentáře